HIKE & FLY EVEREST
 Ultra hafif u-turn EVEREST

      İsim herşeyi açıklıyor ; U-Turn  EVEREST dağcıların ve uzun  yürüyüşçülerin tek adresi. Baş  tasarımcı ernst strobl dayanıklı ve  performansı mükemmel bir kanat  tasarladı. EVEREST yalnızca  dağcılar  için değil iyi bir süzülme oranıyla  haftasonu pilotlarının da  ilgisini  çekmektedir.


 
      Everest extra performans ve  tırmanış yeteneği ile birlikte geliyor.  

      Aspect ratio 5.5  16m2 trim hızı  43-47 km/s, speedli hızı 58  km/s.  Büyük boyutları 19,21,23 m2 normal  termal gününde  performansı EN-B  sınıfı kanatlara ulaşır. Strobl kanadın  sadece  gramajını düşürme odaklı  degil aynı zamanda dayanıklı olması      odaklıdır.

   Şef dizaynır, bir kanat 50  saat uçuştan sonra kanadın  performansının dramatik bir şekilde azalarak devam ettigini işaret  etmekte bu sebepten neredeyse %100 yakın kısmı, alt ve üst yüzey skytex 38 (38 gr/m2) kumaş kullanılmıştır. U-Turn uzun zamandır yüksek performans kanatlarında bu kumaşı kullanmaktadır.   Profilde V-ribbs A ve B bağlantılarda skytex 27geri kalan az yıpranan bölgelerde Dokdo 10 kumaşı kullanılmıştır. A B ipleri Liros DC 45 (dyneema 0.55mm) ve 7 farklı ip boyutu ve uygulanan PPN Sistem EVEREST sağlam iyi bir performans ve eğlenceli bir uçuş özelligi verir.   EVEREST kullanılan malzeme karışımından dolayı uzun uçuş saatinden sonra bile performansından hiç birşey kaybetmeyecektir. EVEREST 4 farklı boyutuyla  16m2 (2.25kg), 19m2 (2.46kg), 21m2 (2.65kg) ve 23m2 (2.84kg) sizlere sunulmuştur.
everest_technical_data&color.pdf
everest_Line_Configuration.pdf
everest_Line-ID.pdf
everest_Material_Info.pdf
everest_Material_list.pdf
everest_Materiallist.pdf
Everest_risers.pdf
everest_Surface_Load.pdf