BACKUP RS LIGHT

BACKUP RS ROUND-SQUARE 100/120

DAİRENİN KARELEŞTİRİLMESİ

Daire yedek mi yoksa kare yedek mi konusundaki uzun tartışmaların sonuna gelindi. Her ikisinin de en iyisi olan çözümü sunuyoruz. BACKUP RS köşeli yedeğin aerodinamik avantajlarını klasik yuvarlak yedeğin kolay kullanımıyla birleştiriyor. Paraşüt alanında T-11’ler vasıtasıyla bu tarz yapım-üretim uzun süredir yapılmaktadır. U-Turn tarafından bu sistem yamaçparaşütü pazarına sunulmaktadır. U-Turn BACKUP RS ile yuvarlak-kare üretim yöntemine dayanan alternatif hafif bir yedek seçeneği sunmaktadır.

Bir yıldır U-Turn farklı yedek kanat şekillerinin avantajlarını incelemekte ve sayısız ar-ge çalışmalarına devam etmektedir. Yeni üretim oval-kare yedek çeşitli uygulamalı testlere tabi tutulmuş ve test uçuşlarında her iki dizaynın pozitif özelliklerinin nasıl arttığını gösteren şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkmıştır. Yeni tasarımın en büyük avantajı yüksek salınım direnci olan çok dengeli bir çöküşe sahip olmasıdır. Havanın kontrollü bir şekilde kaçmasını sağlayan ilave hava delikleri yedeğin daha hızlı açılmasını ve stabileteyi sağlamaktadır. BACKUP RS serisinde EN ve LFT standartları da sağlanarak çöküş hızı ve açılış zamanı oldukça düşürüldü. Renk kodlamasıyla rahatlıkla ayrılabilen ipler yedeğin katlanmasını oldukça kolaylaştırmaktadır. U-Turn tarafından yapılan diğer bir yenilik, kolay bağlantı. Entegre edilmiş yumuşak bağlantı sayesinde BACKUP RX’ in ana kolonu her bağlantıya uyum içinde ve kolaylıkla monte edilebilir.

 

     

Son üretim tekniklerle yapılan BACKUP RS güvenilirdir. Güvenliğini garantiye almakisteyen tüm pilotlar için, minimum paketleme hacmi ve ağırlığı, BACKUP RS ‘i ilk seçenek yapmaktadır.

BACKUP RS üretimi sırasında, geçmişten beri süre gelen geleneksel paraşüt üretimi uzmanlığıyla, en yüksek standartlardaki modern üretim teknikleri kullanılmıştır. Kullanılan malzemelerin uzun ömürlü olması amaçlanmıştır. Kanat kumaşı olarak yüksek dayanıklılık, düşük uzama özelliği gösteren Paratex SX 20 kullanılmıştır. Ayrıca yedeğin açılış hızını arttıran, yedek katlarının birbirine yapışmasını engelleyen anti-statik kaplama kullanılmıştır.

Entegre edilmiş yumuşak bağlantı sayesinde BACKUP RX in ana kolonu her bağlantıya uyum içinde ve kolaylıkla monte edilebilir.

KISACA AVANTAJLARI:

  • Çok yüksek salınım direnci
  • Düşük hızlanma meğili
  • Optimize edilmiş açılış süresi
  • Minimum çöküş oranı
  • Minimum ağırlık
  • Maksimum güvenilirlik/dayanıklılık
  • Kolaylaştırılmış katlama
  • Kolaylaştırılmış montaj100 ve 120 boyutlarında BACKUP RS EN ve LTF sertifikalarıyla şimdi sizin için hazır. Hayatınızı yedekleyin!          
Çeviri : Pilot Yasin Gündogan