LTF/EN-B INFINITY5LTF/EN-B INFINITY5    LTF/EN-B
XS 20,97 / S 22,97 / SM 24,97 / M 27,07 / L 29,16

           GÜVENLİ  PERFORMANS

   INFINITY 5 daha fazla güvenlik özellikleriyle her pilotu bir üst sınıfa taşıyacak bir XC kanadıdır. Sınırsız eğlence-uçuş imkanı tanıyan efsane kanat INFINITY, 5. Jenerasyonuyla karşınızda. Kanadın geliştirilmesi sürecinde, herşey maksimum konfor faktörüyle güvenli bir Alt-En-B oluşturulması öncülüğünde gerçekleşti. Kanadın karakterini açıklamak gerekirse; kanat tamamen yeniden dizayn edilmiş ve en son üretim teknikleriyle ve malzemeleriyle donatılmıştır. İyi huylu bir karaktere sahip olan INFINITY daha performanslı bir kanat olarak geliştirilmiştir.

   INFINITY5 güvenli kanat sınıfında yeni standartları belirler. Belirgin şekilde yüksek toleranslı, kusursuz INFINITY5 şaşırtıcı güçlü performansıyla gerçek bir Alt-En-B kanattır. Zaten olağanüstü tırmanma özelliğiyle  bilinen INFINITY, yeni dizaynıyla hızında farkedilebilir bir artışla tasarlanmıştır. Bu nedenle iyi huylu olma özelliğinden ödün vermeden, her prototip denemesinde aspect oranı yükseltilmiştir. İnce ve zarif hatlı kanat havada iyi durmakta ve türbülanslı havalarda bile sakin kalabilmektedir. Büyük abisi CROSSROCK’la olan yapısal bağı, süzülme özelliği, iyileştirilmiştir. Kanadın bütünündeki dengeli tasarım kalkışı daha kolay hale getirir.

Güvenli bir kanatla XC uçuşlarını keşfetmek isteyen tecrübeli pilotlar gibi yetenekli başlangıç pilotlarına da uygun olan INFINITY5 bir sonraki seviyeye geçmek ve konforlu XC uçuşları yapmak isteyen tüm pilotları sevindirecek.

YENİLİKLER :

   Baş dizaynır Ernst Strobl kanadın aspect oranını bir çok hesapla en iyi hale getirmiştir. Kanat tasarımının muazzam iyi huylu özelliği performansla yüksek bir artış sağlamıştır.  INFINITY5 yüksek hızlarda daha fazla stabilite sağlayan Köpek Balığ Burnu (SHARKNOSE) ile donatılmıştır. Üç boyutlu şekillendirme hücre ağızlarında dinamik bir gerilim ve PPN’le beraber hücum kenarındaki formun devamlılığını sağlar. Kanadın havayla doldurulmadan öncesi ve kanadın havayla tam doldurulması ile ilgili yapılan detaylı hesaplamalar kanat profili üzerinde mükemmel bir hava akışı sağlar. Yüksek Basınç Çaprazbağ Tasarım (HPCD) çapraz bağlardaki yanal hava akışını en iyi hale getirir ve kanatta dengeli bir iç basınç sağlar. İp dağılımı sadece üç kolonla oldukça sadeleştirilmiştir. Uçuşta ve uçuş öncesi ipleri ayırmada yardımcı olması için ana ipler renklerle kodlanmıştır.

MALZEME:

   Kullanılan malzemelerin maksimum dayanıkllı olmasına önem verilmiştir. En kaliteli kumaşlardan olan DOKDO 30 ve DOKDO 20 kanadın hem hafif hem de  aşınmalara dayanıklı olmasını sağlar. Kanatta kullanılan uzun ömürlü malzemeler özellikkle yamaç paraşütü eğitiminin zorlu koşulları sürecinde kanadın formunun devamlı aslına uygun kalmasını sağlar. Birkaç ana ipli sadeleştirilmiş ip formu kolay bir kullanım ve yer çalışmasında iyi bir görüş imkanı sağlar.
Çeviri : YasinGÜNDOĞAN

TEKNIK BILGI ICIN TIKLAYINIZ