LTF/EN-A EVOLUTION

  
 
U-TURN EVOLUTION LTF/EN-A 

    
Extra güvenlik hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. 
   
    Yüksek teknoloji ürünu THRILLER da kullanılan sistem PBV sistemi direkt olarak eğitim kanatlarına uygulanmıştır. U-Turn yeni LTF A kanadı EVOLUTION' a basınç denge kapakçıkları PBV entegre edilmiştir. Kanadın alt yüzeyinde bulunan bu kapakçıklar çok hızlı bir şekilde çalısarak iç basıncı dengelemesi sonucunda neredeyse kapanma eğilimini minimuma düşürmüştür. Uçuşta bu sistem çok önemli bir destek sağlar. THRILLER da yüksek hücum açılarında çalışırken edindiğimiz tecrübe EVOLUTION tasarım sürecinde bize tam bir öncü oldu.
   
   Kanat tamamen yeni tasarım, profilde valfler ile çapraz baglantılar arasında  mükemmel eşleşme buna karşı inanılmaz bir direnç sağladı. Bu kapakçıklar çok hızlı bir şekilde açılıp kapanarak yeniden iç basıncı dengelemektedir. PBV sisteminin amacı kötü hücum açılarında stabilitesini yükseltmek ve uçuş kabiliyetinin devam etmesini sağlamak. Uçuş esnasında bir tarafta asimetrik kapanma olduğunda diğer taraf uçuşa devam ederken kapanan tarafın kapakçıkları açılarak içine hava akışı sağlamaktadır. B-LINE STALL da tüm kapakçıklar açılarak kanat 8-10m/s çöküş esnasında sakin, düzgün ve kontrollu bir şekilde iner.

   Bunun yanısıra kanadın stabil uçması öne saldırmaması sadece uçuş okullarının tercihi olmayıp aynı zamanda hedefe kararlı ve sarsıntısız inmesi hedef yarışmacılarının da büyük oranda  tercihi olmaktadır.

   Müşterilerden gelen geri bildirim; güvenlik uçuşumuzu eğlenceli kılmasını engellememesi gerektigi... Burda iki önemli faktör var en-boy oranı (aspect ratio) 4.5  ve yenilikçi ip dizaynı sürtünmeyi azaltmak için 2 A, 3 B (Stabilo dahil), 2 C ve 4 farklı ip kalınlıkları (0.95mm-2.2mm) kullanılarak optimal denge sağlanmıştır. EVOLUTION çok dinamik bir şekilde uçurulabilir. Trim hızı 39 km/s, speedli hızı 48 km/s tüm bunlar LTF A güvenlik düzeyindeki EVOLUTION da mevcut başlangıç ve uçus okulları için mükemmel bir kanat. 
   EVOLUTION şu an 4 farklı ölçüde S(50-75kg) dan L (90-120 kg) mevcut önümüzdeki günlerde XS 40-65kg ve XL 105-140kg toplam 6 farklı beden olarak üretilecek.

Colours_Standard.pdf
Surface_load.pdf
Technical_Data.pdf