LTF/EN-A ASTERION LT TANDEMASTERION LT HAFIF TANDEM LTF/EN-A  35,9 m2

RAHAT TANDEM KANATLAR ARASINDA BİR YILDIZ

   Dünya çapındaki ilk LTF-A sertifikalı hafif tandem kanatla maceralarınızı başkalarıyla paylaşın. ASTERION LT ayrıca tandem sınıfına da sadeleştirme konseptini kazandırır ve hala yüksek mevcut hızı korur. Sportif kullanım yumuşak huylu uçuş karakteristiği ile minimum paketleme boyutlarını bir araya getirir. Bu karışım hafif tandem için sayısız uygulama alanı sağlar. Mükemmel bir aile kanadından, zorlu alpin projeleri ve ikili geziler için vazgeçilmez ortaklığa. Sadeleştirme kavramı henüz daha kalkışta kendini farkettirir. Hafif tandem kanat nerdeyse tüm koşullarda kalkabilir ve havada sorunsuz eğlenceli anları vadeder.

   Tartışmasız pasif güvenlik ikili uçuşlarda yüksek konfor sağlar. ASTERION LT kontrol komutlarına doğrudan tepki verir ve çok net kullanım sunar. Bunun değeri yan rüzgarlı yelken uçuşlarında hem de termik merkezlemede anlaşılır. Bu yüzden yönlendirme komutları az miktarda uygulanır ve bu bir solo kanadın kullanımına benzer. Bir aile kanadının tüm ihtiyaçlarını karşılar. Ayrıca ağırlık aralığı yolcu konusunda maksimum esnekliği sağlar.

   ASTERION LT ile ekstra ağırlık almadan iki kişilik maceralara gitmek isteyen pilotlar amaçlanmıştır. Bu yüzden esnek iki kişilik kanat yüksek performanslı sayısız uygulama alanı sunar.

YENİLİKLER/MALZEME

    ASTERION LT’yi tasarlarken şef tasarımcı Ernst Strobl Eternity'nin yüksek verimli temel konseptlerine inanır ve bu kanada yumuşak huylu özelliklerini kazandırır. Kanadın optimize edilmiş uçuş gerilimi ve 3-boyutlu şekillendirilmesi kanadın etrafında kusursuz bir hava akımını ve Tam Profil Burun Sistemi (PPN) profil etrafında optimize edilmiş bir hava girişini sağlar. Mini çubuklar ve Fren Toplama Sistemi (BGS) firar kenarında uygun formu oluşturmak için profile yardımcı olur ve böylece kontrol komutlarını tam olarak kanada iletir.

Birkaç ana ipli çok doğru ip konsepti kalkışta ip seviyeleriyle iyi bir genel taslak ve uyum sağlar. Kolonlar kanada ilave 13 km/saat  hız kazandıran trim sistemiyle donatılmıştır.
Çeviri : Pilot Yasin GÜNDOĞAN