HIKE & FLY EVEREST PLUS
HIGHT & FLY EVEREST PLUS    16 / 19 / 21 /23

MAKSIMUM PERFORMANS MINIMUM AĞIRLIK 1.98KG
   Açık sınıf high & fly EVEREST PLUS tecrübeli pilotlara özgürlüğü sonsuz kılmaktadır.  Everest versiyonunun bir ileriki versiyonu olan high & fly EVEREST PLUS  dağcılara, deneyimli pilotlara, x-alp uçucuları ve kross country uçucularına hitap etmektedir.  Dünyanın en hafif High & Fly kanadı olan EVEREST PLUS yeni ip dizayn konsepti ile 3 ana kolon ve her kolonda 3 ip hattı toplam ip uzunluğu %8 daha azaltılarak 12 metre tasarruf edilmiş ve yeni ultra hafif kumaş meterial ile ultra hafif kanat olma özelligini kazanmakta. EVEREST PLUS ultra hafif konopi ile kıvrak dönüşler üstün süzülüşü (glide) ve termallede muhteşem tırmanışı ile mükemmel bir güncelleme ortaya çıkmıştır.

   Türbülanslı havalarda yada Alplerde kayalık bölgelerde uçarken bile pilota tam  bir güvenlik hissi uyandırmaktadır.  Büyü kapanmalarda bile kanat kendini çok hızlı bir şekilde toparlayıp (recovery) uçuşa geçmektedir. Ultra hafif kanopi sayesinde sıfır rüzgarda bile zorlu Alp koşullarında kolay bir kalkış imkanı sağlamaktadır.
   EVEREST PLUS 4 farklı ölçüsüyle 16, 19, 21, 23  50kg dan 120 kg kadar geniş bir aralığı kapsamaktadır. Şef dizaynır EVEREST PLUS'a bir takım sistemler; PPN , HPCD ve LLP  sistemleri ile donatmıştır. EVEREST PLUS minimum ağırlık maksimum performans özgürlüğü yeniden tanımlamak isteyen  deneyimli x-alp pilotları tam size göre bir seçim.

INDIR_TEKNIK_DOKUMAN.PDF