LTF/EN-B VISION XC


YÜKSEK-B SEVIYE XC  VISION  GLIDE : 11.6  AR:6.00

LTF/EN B   XS 22,97 / S 24,97 / M 26,97 / L 28,97

   VISION, üstün performansa sahip B sınıfının en üst sınırında olan bu mükemmel kanat, yeni bir performans odaklı eğlence faktörü 11.6’lık süzülüş performansı ile destansı kros maceralarını mümkün kılar. Bu yüzden merakınız sizi götürdüğü ölçüde vizyonunuzu takip edebilirsiniz. VISION ekstrem uçuş koşullarında sönümlenmiş sportif kullanımla yüksek hızı biraraya  getirir. U-turn yaratıcı düşünceyi zorunluluk olarak görür, bu nedenle uygun güvenlik sınıfında  ve aynı anda performans limitlerini zorlayan ihtiyaç, gelişmeyle beraber korundu.

   VISION B-sınıfında performans odaklı yeni standartları tanımlar. XC-kanat havadaki hissi eksiksiz iletir ve böylece doğrudan geri bildirim sağlar. Kompakt kanat aktif hava kütlesini yumuşak bir şekilde böler ve zor şartlarda sakin kalır. Ayrıca düz dönüşlerde bile etkili tırmanış sağlar. Bu yüzden fren alanında ilerleme lineer devam eder.
   Ernst Strobl çok uzun zamandan beri kafasında VISION ismini düşünmekteydi, bu düşünce onu en başarılı kanadı yaptı. Yamaç paraşütü olark vermiş olduğu 30 yıllık hizmet bir tesadüf değildi ve başarı hikayesinin devamını yerine getiren bir kanat konseptinin zamanı gelmişti. Yeni kanadıyla Strobl konsentre ilerlemeyi, ve performanstaki uzmanlığını biraraya getirir ; ve VISION’u geleceğe taşır. VISION tüm XC meraklılarını sevindirir. Büyük amaçlar için yapılmış, yüksek performanslı orta seviye kanat geniş bir uygulama alanı sunar. B sınıfının iyi hissiyatının keyfini çıkarmak isteyen performans odaklı XC pilotlarının yanı sıra C-performansını B-sınıfına taşımak isteyen C-pilotları içindir de.

YENILIKLER / MALZEME
Ernst Strobl sportif kanada güçlü-kontrol karakteristiği verir;  miniribsler (MRB) ve Fren Toplama sistemi (BGS) ile fren bağlantı noktalarını en iyi hale getirir. Köpek Balığı profili (SNP) yüksek hızlarda kanada stabilite sağlar. Hassas Profil Burunla (PPN) biraraya gelen 3D şekillendirme hücum kenarında profil gerilimini optimize eder. Profil boyunda hava akımını mükemmelleştirmek için bir çok hesaplamayla gerilme öncesi kanat ve şişirme profile yardımcı olur. Yüksek Basınç Çaprazbağ dizayn (HPCD) çaprazbağlardaki yatay hava akımını en iyi hale getirir ve dengeli bir kanat iç basıncı sağlar.

   İp dağılımı sadece 3 adet kaplı ana iple oldukça sadedir. Kanatta en yeni jenerasyon PPSLS ipleri kullanılmıştır,  bu ipler minimum ip kalınlığıyla oldukça yüksek kopma direncine sahiptir. Malzeme karışımı optimize edilmiş ağırlığı maksimum dayanıklılıkla birleştirir. Kanadın hafif ağırlığı daha az enerji kaybına neden olur ve böylece kanadın yumuşak huylu reaksiyonlar vermesini sağlar. Kanat uzun ömürlü-hafif ağırlıklı ve çift kaplamalı yüksek kalitedeki SKYTEX32 ve SKYTEX27 kullanılmıştır. Kanada, şık renk kombinasyonu  ‘’Ateş-buz’’ rengiyle ve XS(65-83kg)’dan L(105-125kg)’a dört bedenle ulaşabilirsiniz.
Çeviri : Yasin GÜNDOĞAN

TEKNIK BILGI TIKLAYIN