JOKER AKRO

OYUNU DEĞİŞTİRİYOR # FlyJoker

   JOKER oyunun kurallarını yeniden  tanımlıyor-dinamiğin ilkesi yamaçparaşütü akrobasisine yüksek dönüş hızlı ekstra gücü getirir. Birkez daha o yeni bir mihenk taşı olmak üzere. Profesyonel kanat performans-odaklı dinamikleri mükemmel kusursuz kullanımla birleştirir  ‘’Tüm gereken küçük bir itmedir.’’  JOKER kuralları geçersiz kılar ve manevralar arasında olduğu gibi kanat içinde de yüksek basıncı korur. Buna neden olan, basınç – optimize edilmiş hücum kenarı geometrisi ile U-Turn tarafından geliştirilen alt yüzeydeki valflerdir (PBV). Yüksek enerjiye rağmen JOKER, ayrıca reaksiyonların oldukça yumuşak olmasına neden olan dengeli bir kanat armonisine sahiptir.

  Kanat sadece tüm akro manevralarını çok hızlı bir şekilde gerçekleştirmekle kalmayıp ayrıca bağlantılara geldiği zaman özellikle kazanır. Kanadın yüksek enerjisi ve mükemmel dönüş özellikleri sayesinde tüm manevralar birbiri ardına yapılabilir ve birleştirilebilir. Tepki davranışı doğrudan ve çok keskindir, buna rağmen biraz kanadı kaçırmış olsanız da hoşgörülüdür. Minimum kontrol gecikmesiyle kompakt kanat yüksek iç basınca sahiptir ve yine de yumuşak ve sakin geridönüşler verir. Stabilolardaki basınç özellikle artırıldı ve bu tüm negatif manevralarda çok iyi dönüş özelliği için temel oluşturdu. İstisnai sporcu ve akro-takım pilotu  Brooke Whatnall  oluşumun başındaydı ve bir yıldan fazla bir şüreçte tüm bedenlerin detaylı ayarlanmasıyla (trimming) ilgilendi. Organya’da geridönüşleriyle (feedback) akro kanadın geliştirilmesinde katkıda bulunan tüm JOKER test pilotlarına buradan ayrıca teşekkür ederiz. JOKER burgulu hareketler (twisted tricks) için en uygun hale getirilmiştir, bu nedenle kolonları daha sade hale getirmek için trimler çıkarılmıştır.
   

   JOKER baş tasarımcısı ERNST STROBL ‘’Sayısız kopyadan sonra, yeni JOKER’le dinamikleri yeniden tanımlamanın ve akro olayını bir tık ileri götürmenin zamanı gelmişti.’’

Akro üreticisi Ernst strobl, hücum kenarındaki basınç optimize edilmiş hücre ağzı genişliğiyle ilgili U-Turn yüksek teknolojik tasarımına ve burun bölgesindeki hava akışını optimize eden güçlendirilmiş Hassas Profil Burun (PPN) yapısına güvenmektedir. PPN+ ayrıca her bir hücrenin şeklini korumasını sağlar ve kumaşın altındaki tam bir dinamik silah olan Valflerin birleşmesiyle hücre ağızlarının ortasında bulunan çubuklar boyunca hava girişini garantiler. Alt kumaştaki Basınç Dengeleme Valfleri (PBV) yardımıyla ekstra hava girişi U-Turn tarafından geliştirilen bir yeniliktir. Akrobaside ekstrem hücum açılarında bile kanattaki gerekli basınç PBV sayesinde sağlanmaktadır. Yüksek Basınç Çapraz dizayn (HPCD) yanlamasına hava akışını optimize eder ve kanatta dengeli bir iç basınç sağlar. Tüm ip bağlantıları çoklu güçlendirilmiştir. JOKER tüm U-Turn akro kanatlarında olduğu gibi, salınım hareketleriyle oluşan muhtemel problemlerin çabucak çözülebilmesi için geliştirilen Stabilo Güvenlik Fonksiyonu (SSF) ile donatılmıştır.

 

   JOKER çok yüksek kalitede üretilmiş ve ekstrem yükler altında uzun süre sağlamlığını koruyacak şekilde dizayn edilmiştir. Çok sayıda yenilik ve güçlendirme çok hassas üretim yöntemi gerektirir. U-Turn JOKER’de ayrıca Thriller’ın geliştirilmiş versiyonun en yeni jenerasyonu olan –PX40 kumaşına- güvenmektedir.  JOKER’de sadece uzun-süreli dayanıklılık testlerini geçen ve iyi değerler veren malzemeler kullanılmıştır. Fakat ayrıca üretim aşamasındaki çoklugüçlendirilmiş dikişleri, ip bağlantı noktalarındaki ve V-Bantlardaki güçlendirmeleri içeren herşey, uzun süre dayanıklılığı ve kanat formunu korumayı garantiye alır. İp bağlantıları İp Düğüm Koruma (LLP) ile donatılmıştır. Bu yüzden kevlar ip, çatallanma noktalarında ip takılmalarını engelleyen bağlantı halkalarına eklenir.

   JOKER hırslı akro pilotlarını ve yüksek dinamik ve hızlı geçişlerle puanlar almak isteyen yarışmacı profesyonelleri hedeflemektedir. Kompakt olan kanat yüksek iç basınca rağmen hassas kontrolüyle dengeli bir kanat ahengi sağlar.

   Hassas bir biçimde ayarlanmış 16m2, 17m2, 18m2, 19m2, 20m2  boyutlarıyla JOKER şu an itibariyle stoklardadır.

Çeviri : Pilot Yasin GÜNDOGAN


TEKNIK_BILGI_PDF_TIKLAYIN