LTF/EN-B TANDEM PASSENGER2 GT/PRO    YENI LTF/EN-B TANDEM PASSENGER 2  GT & PRO
  


   Şimdi tandem uçuşlarına yeni bir yorum kazandırma zamanı. PASSENGER 2 ilk kez solo performansı ve çevikliği getirmekte - yüksek dönüş eğilimi düşük kontrol basıncıyla verimli bir uçuş aracı haline getiriyoruz. PASSENGER 2 en üst seviyede güvenliği ve performansı bir araya getiriyor. İlk uçuşta bile sizi eğlenceli kılar. Son teknolojiyle geliştirilmiş olan PASSENGER 2  iki farklı versiyonuyla PASSENGER 2 GT  ve PASSENGER 2 PRO modeli sizlere sunulmaktadır.

   PASSENGER 2 yeni baştan tasarlanmıştır. Düşük fren kontrol basıncıyla en küçük frenleme kontrolleriyle herhangi bir gecikme olmaksızın anında tepkilere cevap vermektedir. Bundan dolayı PASSENGER 2 ile uçarken kendinizi solo bir kanatla uçuyormuş hissine kapılırsınız. Termal kaldırıcıda çok verimli çalışması onu yükseğe taşımaktadır. Türbülanslı havalarda uçarken onun katı yapısı hassas geri bildirimi sayesinde pilotun direk uçuş hissini kolaylaştırır. SHARKNOISE (köpek balığı burnu profili) özelliği uzun bir hava akışı ve yüksek stabilite pasif güvenliği iki katına çıkarmaktadır.

   Özellikle kanadın geliştirilmesi sırasında sorunsuz kalkış özellikleri üzerinde yoğunlaşılmıştır. Hatta sıfır rüzgarda bile pilotun herhangi bir ekstra çabasına gerek kalmadan kanat kendini doldurur ve kontrollu bir şekilde pilotun üzerine gelir. Kısa take-off'larda bile pilota zorluk çıkarmadan sitressiz bir kalkış olanağı sağlar. Aynı zamanda iniş sırasında olağanüştü yavaş uçuş özelliği sayesinde pilota sorunsuz basit bir iniş sağlar. 

   PASSENGER 2, yüksek dayanıklılık ve hafif kanopi, akıllı meterial karışımı ve kaliteli işçilik vaatediyor. Üst yüzey DOKTO 30 ve DOKTO 20 hafiflik ve yüksek aşınma direnci sağlamaktadır. PASSENGER2 PRO versiyoununda, akro alanında özel olarak geliştirilmiş PX40 malzemesi kullanılmıştır. Aşınma ve yırtılmaya karşı aşırı direnç profesyonel tandem şirketlerin yatırım geri dönüşümünü kat kat çıkarmakta ve yüzde elli daha uzun süre kulllanma şansı tanımaktadır. Aynı zamanda bu şirketler yada sponsorluk alanlar kendi logolarını istedikleri gibi yapıştırabilmeleri için alt yüzey tamamen tek renk ve üretici firma logosu boş bırakılmıştır.

PRO versiyonu ile GT versiyonu arasinda ucus karakteristiği ve teknik özellikler bakimindan birebir aynidir tek fark PRO versiyonunda kullanilan kumaş akro kanadinda kullanilan çok daha sağlam kumaştir. Ticari düşünenler için daha uygun seçenek olabilir.

   PASSENGER 2 tek ve iki kişilik uçuşlar için geniş bir uçuş aralığı 140-230kg sunmaktadır. Her iki tandem GT  ve PRO versiyonları LTF/EN-B ile sertifikalandırılmıştır.

   PASSENGER 2 çok gelişmiş yeni nesil tandem kanat  arayan tandem pilotlarını hedeflemektedir. Çevik kullanımı performanslı süzülüşü ve tırmanış özellikleriyle birlikte isterseniz yolcunuzla birlikte krosa çıkın. 

   Baş tasarımcı Ernst Strobl, PASSENGER2'ye çeşitli çarpıcı yenilikler ile donatmıştır. PPN ve SHARKNOISE (köpek balığı profili) sistemi hücre açıklıkları boyunca yüksek bir profil uygunluğu sağlamakta ve profil bölgesinde mükemmel bir hava akışı oluşturmaktadır. Buna ek olarak HPCD sistemi içerde ideal bir çapraz hava geçisi bir bütün olarak dengeli bir iç basınç sağlar. Kanadın firar kenarındaki miniribsler ve BGD sistemi sayesinde arka kısımda frenlerin etkin bir kuvvet aktarımı sağlar. Kolonlar yenilikçi bir trim sistemiyle donatılmıştır. Bu etkin sistem D ve C seviyesini hızlandırmakla kalmayıp aynı zamanda B seviyesinde hücum açısına göre profil üzerinde hava akışını optimal bir şekide ayarlamaktadır. Frenleri D kolonlarında sabitlemek için bir aparat bulunmaktadır. Bu sistem türbülanslı koşullarda uçarken pilota, yolcuyla ilgilenme fırsatı vermektedir. Kulak kapamayı kolaylaştırmak için A kolonlarında ayrı bir kolon olarak ayrılmıştır.

PASSENGER2_TEKNIKBILGI_PDF