LTF/EN-B CROSSROCK XCLTF/EN-B CROSSROCK XC LIGHT-WEIGHT

XS 22,6 / S 24,8 / M 27,2 / L 29,2  

GÖKYÜZÜNÜ SALLA   
Düşük ağırlıkla mesafe katet.

   Crossrock her zaman için uygun hafif-seyahat kanadıdır. Crossrock performans ve güvenli uçuşu, küçük bir paketleme hacmini biraraya getirir. Hafif kanat ve günlük kullandığımız kanatların birleşimi olan Crossrock uzun rotalarda yüksek konfor sağlar. O bir uzun mesafe canavarıdır. Zayıf termik koşullarında bile sizi bulut tabanına taşır. Türbülanslı hava koşullarına dayanıklı ve kapanması zor olan akıcı bir kanatttır.

   Crossrock hafif bir kanat olmasına rağmen havada tok hissetttirir ve kontrolü hafiftir. Kontrol komutları tam iletilir ve kanat kolaylıkla termiğe oturur. Performanslı ve hafif olan bu kanatla ; XC uçuşlarında az yer kaplayan ve hafif malzeme isteyen pilotlar amaçlanmıştır. Uzak yerlere, dağların zirvelerine ve sert termikli bölgelerde uçmasına rağmen; CROSSROCK günlük yaşamdaki tüm zorlu kullanımlarla baş edebilecek şekilde imal edilmiştir. Orta-ileri B sınıf kanat olan  CROSSROCK üstün özelliklerine rağmen  maximum güvenlik sağlar. Sonuç olarak, uzun bir uçuşta iyi hissiyat sürekli bir konforu garantiler. Yüksek performans ve yumuşak huylu özellikleriyle BLACKLIGHT 2 ‘le olan yapısal yakınlığı açıkça görülebilir.

   Şef dizaynır Ernst Strobl Crossrock’daki sadeleşmenin verimine inanmaktadır. Bu sadeleşme sadece ağırlığında azalmaya neden olmaz ayrıca kanada üstün özellikler kazandırır. BLACKLIGHT 2 ‘nin başarısını sağlayan düşünce baz alınarak, uzun kullanımlar sonunda formunu koruyabilmesi için  CROSSROCK’ta birkaç değişiklik yapıldı. (SNP) köpekbalığı –burnu daha yüksek hızlarda daha fazla stabilite sağlar. 3D –şekillendirme hücum kenarına dinamik direnç sağlar ve (PPN) precision profile Nose-Hassas burun profili’le beraber kanadın burun hücum kenarı bölgesindeki profil hassasiyetini artırır. Detaylı hesaplar yardımıyla, kanat çekilmeden öncesi ve şişirilmesi kanat profili üzerinde mükemmel bir  hava akışı sağlar. (HPCD) High pressure Crossport Desing- Yüksek basınç çapraz dizayn, kanat içi karşılıklı hücrelerin enine havalanmasını optimize eder ve dengeli bir kanat iç basınç sağlar. Üç kolonlu ip konfigirasyonu çok sadedir. Minimum çaplı oldukça yüksek yüklere dayanabilen, en yeni jenerasyon PPSLS ipleri kullanılmıştır. 59 hücre, 5.61 AR, Toplam ağırlık 4kg.

    Malzeme seçimi yapılırken  uygun hale getirilmiş ağırlık seçimi kadar dayanıklılık değerlerine  de yer verilmiştir. Düşük ağırlıklı, hafif kanat daha az enerji emer ve  bu yumuşak-huylu tepkilere neden olur. Kullanılan SKYTEX 32 ve SKYTEX 27 kumaşları çift kaplamalıdır ve hafifliğinden dolayı ağır kumaşlara göre daha üstündür. Kumaşların  uzun süreli dayanıklılık testleri zorlu kriterler altında yapılmıştır.

   CROSSROCK hafif malzeme ve kilometreleri sallamak isteyen tüm pilotlara hitap etmektedir. Bu yüzden, hırslı pilotların bile seveceği konfordan taviz vermeden optimize edilmiş ağırlık sunan, yüksek performanslı ve güvenilirlikli bir kanattır.

CROSSROCK XS (55-80kg), S(65-97kg), M(82-105kg), L(95-120kg) aralığında dört ebatta ve çekici üç farklı renkle temin edilebilir.

 Çeviri: Pilot Yasin Gündoğan